Ny fylkesvei 456 - Vågsbygdveien

I arbeidsfellesskap med NCC bygger Repstad Anlegg AS ny firefelts vei fra Kolsdalen til Lumberkrysset i Kristiansand. Under sideveiene benyttes løs Leca.
Miljøgevinsten i anlegget er betydelig
Arbeidet ble påstartet i august 2010, og strekningen er planlagt ferdigstilt i løpet av 2014. En gang tidlig i 2013 vil noen løp åpnes for trafikk. Hensikten med den nye veien er å løse køproblemene i bydelen.
- Prosjektets omhandler 2 500 meter vei. For stabilisering og isolering på vanskelige grunnforhold bruker vi flere typer produkter. Totalt forbruk av løs Leca er ca 20 000 m3. Løs Lecaen gir en grei fremdrift, vi har daglige leveranser, forteller driftsleder Kåre Åsen i Repstad Anlegg AS. Selskapet har vært 60 år i bransjen og har baser i både Aust- og Vest-Agder.
Prosjektinformasjon
Entreprenør: Repstad Anlegg AS, NCC
Leca-produkter: Leca Lettklinker 0-32 mm